Vėdinimo sistemos: rinktis su rekuperacine sistema ar be jos?

Daugeliui žinomas populiariausias namų vėdinimo būdas yra natūralus, tiesiog atvėrus langus ar duris, tačiau daugelis sutiks, kad tai nėra nei patogu, nei itin veiksminga. Natūralus erdvių vėdinimas, kuris tampa itin svarbiu esant šiltąjam metų sezonui, reikšmingai nusileidžia pažangioms vėdinimo sistemoms, kurios gali valyti orą nepriklausomai nuo su oru susijusių aplinkybių lauke. Vėdinimo sistema gali užtikrinti kokybišką oro cirkuliaciją patalpose bei komfortišką aplinką gyvenimui ar darbui, jos šiandien pasižymi plačiu pasirinkimu ir funkcijomis. Tad kokios yra vėdinimo sistemos ir kas svarbu svarstant tokią įsigyti?

Vėdinimo sistemos ir jų skirtumai

Vėdinimo sistemos gali būti dviejų rūšių: su rekuperacine vėdinimo sistema arba be jos, vėdinimo sistemos dažniausiai yra priverstinės ir reguliuojamos mechaninių įrenginių. Kartu su pasitelkiamais rekuperatoriais šios sistemos užtikrina, kad bus vykdomi reikalingi šilumos mainai tarp viduje bei lauke esančių įrenginių. Atsižvelgiant į tai, kad lauke esantis oras dažniausiai yra vėsus, o viduje šiltesnis, rekuperacinė sistema padeda sureguliuoti jų judėjimo procesus taip, kad namuose šilumos išliktų kuo daugiau ir padeda sutaupyti, kadangi nereikia naudoti papildomų įrenginių namų šildymui. Tuo tarpu vėdinimo sistemos be rekuperatorių, nors nuo sistemos su rekuperatoriumi skiriasi nedaug, neturi pasitelkiamų šilumokaičių, todėl nėra vykdomi šilumos mainai.  Vėdinimo sistemos su rekuperatoriais reikalauja daugiau investicijų bei priežiūros nei sistemos be rekuperatorių, tačiau jų sprendimai yra nuolat tobulinami. Abi vėdinimo sistemos, nors ir skiriasi, tačiau yra ekonomiškas ir efektyvus būdas palaikyti tinkamą oro judėjimą patalpose.

Vėdinimo sistemos: į ką atkreipti dėmesį norint išsirinkti?

Vienas iš pagrindinių aspektų, kuriais pasižymi vėdinimo sistemos yra tai, kad jos yra reikšmingos ne tik oro kokybės užtikrinimui, bet ir šilumos saugojimui: kuo geresnės kokybės sistema, tuo daugiau šilumos ji išsaugo. Todėl renkantis vėdinimo sistemą reikėtų atsižvelgti į ilgalaikius jos teikiamus privalumus ir ekonomiškumą. Taip pat, kadangi šias sistemas reikia valdyti individualiai, rekomenduojama renkantis atkreipti dėmesį į sistemos valdymo kriterijus bei procesus. Vėdinimo sistemos gali būti puikiai pritaikomos skirtingo pobūdžio būstuose, tačiau reikėtų įvertinti būsto konstrukciją bei kitus šios sistemos įrengimui aktualius kriterijus. Norėdami išsirinkti teisingai, pasikonsultuokite su specialistais, kurie padės Jums pasirinkti tai, kas tiks individualiai Jūsų būstui.

Kreipkitės į šios srities specialistus puslapyje Vedinimoekspertai.lt