Sudomino prekyba internetu? Štai nuo ko pradėti

Produktų pardavimas internetu verslui gali būti puikus būdas pritraukti didesnę pajamų dalį ir pasiekti platesnę auditoriją. Tačiau, reikia daugiau nei tik pateikti savo siūlomų prekių sąrašą ir laukti, kol klientai pradės juos graibstyti neskaičiuojant nė cento ar nevertinant pirkinio įsigijimo tikslingumo. Norint užtikrinti, kad jūsų produktas būtų sėkmingai parduodamas elektroninėje erdvėje, reikia atlikti tam tikrus namų darbus.

Internetinės parduotuvės kūrimo įrankio pasirinkimas

Pirmas žingsnis norint parduoti savo produktą internetu yra sukurti vietą internete, kur jis būtų siūlomas. Tai apima svetainės bei internetinės parduotuvės sukūrimą arba esamos el. prekybos platformos, pvz., „Shopify“ ar „Magento“ ar kitos sistemos, naudojimą.

Būtina įsitikinti, kad svetainėje būtų lengva naršyti ir kad joje būtų visa informacija, kurios gali prireikti potencialiems klientams, pvz., kaina, produktų aprašymai, nuotraukos ir kontaktinė informacija.

Taip pat svarbu užtikrinti, kad internetinė parduotuvė yra optimizuota mobiliesiems įrenginiams, kad žmonės galėtų ją pasiekti iš bet kurio su savimi turimo įrenginio. Juk didžioji dalis žmonių šiuo metu naudoja jau nebe stalinius, bet būtent mobiliuosius įrenginius – išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius. Be to, apsvarstykite galimybę sukurti paskyras socialiniuose tinkluose, kad galėtumėte tiesiogiai bendrauti su klientais. Neturėti jų šiais laikais – neįprastas reiškinys kiekvienam t.y. tiek pradedančiam, tiek ir senam verslininkui.

Produkto rinkodaros strategija turi būti gerai apgalvota

Sukūrę internetinę svetainę ar elektroninę parduotuvę, laikas pradėti prekiauti savo produktu. Tai reiškia, kad reikia rasti būdų, kaip paskatinti žmones domėtis tuo, ką parduodate, ir įtikinti juos, jog jūsų siūlomos prekės iš tiesų vertos jų pinigų.

Apsvarstykite galimybę naudoti SEO metodus, pvz., raktinių žodžių tyrimą ir atgalinių nuorodų tinklo kūrimą, kad potencialūs klientai galėtų lengviau rasti jūsų produktą, kai ieškos konkrečių terminų, susijusių su tuo, ką parduodate.

Be to, apsvarstykite galimybę susisiekti per socialinės žiniasklaidos kanalus, pvz., „Facebook“ ir „Twitter“, kad nukreiptumėte srautą atgal į savo svetainę ar internetinę parduotuvę, kur klientai iš tikrųjų gali įsigyti jūsų produktą.

Kita taktika apima nuolaidų ar reklaminių akcijų siūlymą el. pašto naujienlaiškiuose arba mokamus skelbimus tokiose paieškos sistemose kaip „Google“ ar „Bing“.

Atminkite, kad patys neparodydami savo produkto sumažinate tikimybę, jog jį apskritai kažkas aptiks. Tad, rinkodaros strategija turi būti suplanuota itin kruopščiai. Tai reikalauja tiek pat atidumo, kiek ir internetinių parduotuvių kūrimas.

Mokėjimų apdorojimas yra kritinis taškas

Galiausiai, kai tik atsiras žmonių, norinčių įsigyti jūsų produktą internetu, kitas žingsnis yra išsiaiškinti, kaip jie už jį mokės. Privalote įsitikinti, kad jūsų naudojama mokėjimų apdorojimo sistema yra saugi ir patikima, jog klientai jaustųsi saugūs įvesdami į ją savo informaciją.

Apsvarstykite galimybę naudotis tokiomis sistemomis kaip „PayPal“ arba „Stripe“, kurios teikia saugias paslaugas mokėjimams iš kredito kortelių ir skaitmeninių piniginių apdoroti (pvz., „Apple Pay“). Šios paslaugos taip pat suteikia papildomų privalumų, pvz., apsaugą nuo sukčiavimo ir klientų piktnaudžiavimo, jei kyla problemų dėl netinkamai apdorojamų mokėjimų.

Primenama, kad nuo mokėjimų sistemos pasirinkimo priklauso ir jūsų uždirbama pajamų dalis. Prieš sudarydami sutartį su pasirinkta mokėjimų sistema, įsitikinkite, kad atiduodate adekvatų mokestį už tarpininkavimą priimant mokėjimus. Tad, vienas iš kriterijų renkantis atsiskaitymo partnerius – jų taikomi mokesčiai.

Produktų pardavimas internetu gali būti neįtikėtinai naudinga patirtis tiek smulkiam, tiek ir vidutiniam verslui. Tačiau, norint, kad tai būtų sėkminga, reikia šiek tiek padirbėti. Nuo patrauklaus el. parduotuvės dizaino su atitinkamu turiniu apie parduodamus produktus kūrimo, SEO taktikos ir rinkodaros strategijų panaudojimo iki saugios mokėjimų apdorojimo sistemos sukūrimo – visi šie veiksmai turi būti atliekami kartu, kad klientai jaustųsi patogiai pirkdami iš jūsų internetu.