Statau namą – ar reikia statybų projekto?

Statant namą neretai reikia įvertinti savo žinias ir gabumus ir tuomet nuspręsti, ar apsiimti namo statyba, ar perduoti šį darbą kitiems. Neretai statant namą nėra reikalingas statybų projektas, kadangi namas būna statomas sau, jis būna nedidelis ir paprastas. Tačiau tokio namo negalėsite parduoti, nes jis turbūt nebus nei saugus, nei atitiks reikiamos energinio naudingumo klasės. Todėl, jeigu norite, kad namas būtų tinkamas ne tik apgyvendinimui, bet ir pardavimui, siūlome pagalvoti apie statybų projektą. Visų pirma, statybų projektai padės jums suvokti, ko norite. Pasirinkus tinkamą komandą bus pasiūlytas ne tik statybų projektas, bet ir statybų valdymas, kurio metu bus analizuojama, ko jums reikia ir užtikrinama, kad bus pasiekti mažiausi kaštai statyboms. Jeigu norite, kad pastatytas namas būtų saugus gyvenimui, tuomet turėtumėte pasirūpinti statybų projektu.

Kaip pasirinkti specialistus?

Jeigu norite pasirinkti patikimus specialistus, pateikiame sąrašą, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį:

  • Renkantis bet kurias paslaugas labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokią patirtį turi specialistai. Svarbu ne tik tai, kiek statybų projektų jiems pavyko įgyvendinti, bet ir kiti dalykai. Pavyzdžiui, kokia kryptimi specialistai dažniausiai specializuojasi. Tai svarbu, nes nuo to priklauso, kaip bus atlikti darbai.
  • Jeigu norite, kad statybų projektai būtų įgyvendinti be jokių problemų, tuomet nepamirškite pasidomėti, kaip specialistams anksčiau pavyko įgyvendinti statybų projektus. Deja, jeigu jie neturi iki šiol sėkmingai įgyvendintų projektų, vargu, ar turėtumėte jais pasitikėti.
  • Patyrę specialistai galės pasiūlyti ne tik atliktų darbų sąrašą, bet ir klientų atsiliepimus. Jeigu pasirinkote specialistą apie kurį nerandate nei vieno gero atsiliepimo, tuomet nesitikėkite, kad jis darbus atliks laiku ir kokybiškai.
  • Turbūt net nereikia minėti, kad kaina nėra svarbiausias kriterijus. Visgi šiek tiek atsižvelgti į ją reikėtų. Juk nei vienas nenori permokėti.
  • Šioje srityje ypač svarbu, kaip komunikuoja specialistai. Jeigu nesusikalbėsite su specialistais, statybų vykdymas bus ne tik ne pagal jūsų poreikius, bet ir greičiausiai kaštai bus kur kas didesnis, nei galėjo būti.