Šilumos siurbliai oras-vanduo. Kodėl vertėtų juos rinktis?

Šilumos siurbliai oras – vanduo – tai vis labiau populiarėjantys pažangūs šildymo įrenginiai, kurie gamina šilumą pasiimdami orą iš aplinkos. Šie įrenginiai šiandien yra plačiai pakeitę įprastas kieto kuro katilines, todėl nebereikia rūpintis malkomis bei kūrenimu, galima ramiai palikti namus nesibaiminant dėl gaisro, o ir elektros sąnaudos ilgalaikėje perspektyvoje gali nudžiuginti. Visų pirma, šilumos siurbliai oras-vanduo gali padėti palaikyti komfortišką temperatūrą namie, be didelio vargo ir rūpesčių. Tačiau kokiais dar aktualiais privalumais pasižymi šilumos siurbliai oras-vanduo?

Šilumos siurbliai oras-vanduo gali padėti sutaupyti

Tokio pobūdžio šilumos siurbliai gali tapti puikiu pasirinkimu Jūsų namams dėl gausybės jų teikiamų privalumų. Vienas iš pagrindinių privalumų yra tas, kad ši įranga pasižymi mažomis eksploatacinėmis išlaidomis ir jomis naudotis yra pigiau lyginant su kitomis sistemomis, kurių veikimas grindžiamas degimu. Nepaisant to, kad šilumos siurblys oras-vanduo gali pasirodyti didelė investicija, efektyvi ir tinkamai pasirinkta sistema gali padėti užtikrinti ilgalaikį energijos taupymą. Šilumos siurbliai oras-vanduo nereikalauja daug specialios priežiūros, lyginant su kitomis sistemomis, kuriose šildymui naudojamos malkos ar anglys. Kalbant apie kurą, lyginant su kieto kuro katilais, šilumos siurbliai gali padėti jaustis ramiau – jų veikimas yra priklausomas tik nuo elektros energijos, veikimui nėra reikalingas kuro deginimas. Šiandien esant plačiai šilumos siurblių oras-vanduo pasiūlai, galima rinktis ir įrangą, kurią būtų patogu pasitelkti ir oro vėsinimui, kas yra aktualu šiltuoju metų sezonu, kadangi kai kurie šilumos siurbliai pasižymi ir tokia funkcija.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis šilumos siurblį oras-vanduo?

Norėdami išsirinkti Jūsų namams tinkamą įrangą, atkreipkite dėmesį, kad jo galingumas ar efektyvumas dar nėra svarbiausias veiksnys. Visų pirma, reikėtų apsvarstyti, kokio dydžio bei galingumo įranga būtų reikalinga atsižvelgiant į Jūsų norimų apšildyti patalpų plotą. Pasirinkus per didelio galingumo įrangą, šilumos siurbliai oras-vanduo gali suvartoti pernelyg daug elektros energijos, namuose nebus užtikrinama tinkama temperatūra, o ir pats įrenginys gali neveikti taip, kaip tikimasi. Rinkdamiesi šią įrangą, pasikonsultuokite su specialistais, kurie padės Jums pasirinkti teisingai.