Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis START|AS‘2019

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis STARTAS 2019
2019-09-03 - 2019-09-08 00:00 Rokiškio miesto erdvėse

TOLERANCIJA. MONOLOGAI IR DIALOGAI.

 

Rokiškėnus ir miesto svečius kviečiame į III- jį Tarptautinį šiuolaikinio meno festivalį START|AS‘2019.

Šiais metais festivalio projektai vyks įvairiose erdvėse (aikštėje, lofte, muziejuje). Pasirodymuose – Lietuvos ir užsienio menininkų monologai ir dialogai apie toleranciją, kurie vienus glumins, kitus privers išeiti iš komforto zonos, susimąstyti ir judėti į priekį. Ieškodami dialogo tarp menininkų ir žiūrovų per inovatyvius pasirodymus, Lietuvos ir kitų Europos šalių menininkai dalinsis savo požiūriu apie šiuolaikines vertybes ir nuolat besikeičiančią aplinką. Vizualiųjų menų atstovai, dirbantys kūrybinių dirbtuvių principu, kurs pasirodymus, įkūnijančius Rokiškio miesto gyvenimo ritmą ir kultūrą. Seminarų, kūrybinių dirbtuvių ir meistriškumo pamokų metu bus galima susipažinti su įvairiomis meno formomis ir jų aspektais. Festivalio metu įgytas žinias ir patirtį žiūrovai galės pritaikyti analizuodami ir vertindami šiuolaikinio meno kūrinius.

 


 

SEMINARAI / MEISTRIŠKUMO PAMOKOS

RUGSĖJO 3-4 d.

 

15.00 val. | Rokiškio kultūros centras

Šokio ir judesio meistriškumo pamokos | lekt. Paulius Prievelis

Trukmė: 1.5 val. (dvi dienas)

Kalba: lietuvių/anglų

„Meistriškumo pamokose lavinama koordinacija, lankstumas, muzikalumas, kūrybiškumas, mokoma šokio subtilybių, gilinamasi į judesių raišką (judesio stiprumas, jausmas, atlikimo galimybės), supažindinama su improvizacijos pagrindais. Lavinami ne tik judesiai, bet ir jausmų raiška, pojūčiai, kūrybiškumas, mokomasi bendradarbiauti grupėje ir poroje.

Paulius Prievelis – šokėjas, atlikėjas, choreografas ir mokytojas. Šiuolaikinį šokį studijavo Lietuvoje ir University of Nicosia (Kipras). 2013 m. įgijo šokio bakalaurą, mokytojo kvalifikaciją. Dirbo su Kauno šokio teatru Aura, šokėju-atlikėju iki 2016 m. Su teatru pasirodė ne viename Lietuvos ir užsienio festivalyje. Šiuo metu Paulius dirba laisvai samdomu šokėju, dalyvauja tarptautiniuose projektuose, dirba su įvairiais menininkais, veda šiuolaikinio šokio pamokas Lietuvoje ir svetur.

Skirtas: šokio ar judesio pagrindus turinčiam jaunimui (vietų skaičius ribotas).

Seminaro metu turėti: vandens, judesių nevaržančius drabužius.

  

RUGSĖJO 4-5 d.

 

17.00 val. | Rokiškio kultūros centras

Judesio užsiėmimai | lekt. Bita Bell (IRN/AT)

Trukmė: 1.5 val. (dvi dienas)

Kalba: anglų (su vertimu)

Bita Bell yra tarptautinio daugialypės terpės judėjimo menininkė-aktyvistė, įsikūrusi Vienoje, Austrijoje ir dirbanti šiuolaikinio šokio, muzikos ir kino srityse. Irane gimusi ir prestižinėse tarptautinėse meno akademijose Honkonge ir JAV studijavusi Bita Bell kuria audiovizualinę performatyvią patirtį, kuri meta iššūkį socialinėms ir politinėms normoms bei atviras diskusijas tokiomis šiuolaikinėmis temomis kaip tapatybės politika ir imigracija.

Skirtas: visiems, norintiems susipažinti su šokio ir judesio praktika.

Seminaro metu turėti: vandens, judesių nevaržančius drabužius.

  

RUGSĖJO 4 d.

 

17.30 val. | Rokiškio kultūros centras

Klausymosi paskaita/pasivaikščiojimas | lekt. Daina Dieva (LT)

Trukmė: 2 val.

Dažniausiai menkai tesuvokiame, kokią reikšmę girdėjimas ir klausa turi mūsų erdvės suvokimui. Absoliučios tylos gamtiniame pasaulyje nėra, tačiau triukšmas, kuriame skendi šiuolaikinis žmogus, yra daugiausia antropogeninės kilmės. „Pasikalbėti apie klausimo mechaniką, garso suvokimą ir triukšmą kviečiu visus norinčius, kalbėjimasis vyks vaikštant ir klausantis.“ – Daina Dieva. Jeigu turite, rekomenduojama pasiimti nešiojamą įrašymo įrenginį ir ausines*.

*Neturint nešiojamo įrašymo įrenginio galima naudotis ir telefonu ar diktafonu. Ausinės būtinos.

Skirtas: dirbantiems su garsu ir muzika.

  

RUGSĖJO 6 d.

 

11.00 val. | Rokiškio kultūros centras

„Tolerantiškų elgesio modelių diegimas vaikams – pradedu nuo savęs“ | lekt. Jonė Štaraitė (Pilni namai LT)

Trukmė: 2 val.

Kalba: lietuvių

Pirmiausia turime pažinti ir suprasti save, kaip pagrindinį bendravimo modelių kūrėją, ir tik tada bandyti koreguoti aplinką, kuri padėtų taikyti tolerantiškumo principus bendraujant su vaikais.

Seminaro tikslai:

1. Apibrėžti, kokios yra pagrindinės, į taikų bendravimą nukreiptos, bendravimo strategijos.

2. Pažinti, kokie bendravimo modeliai iššaukia nepritapimo jausmą.

3. Suprasti, kaip pedagogo nuostatos gali kirstis su idealiais tolerancijos pricipais.

4. Aptarti, kokie gali būti veiksmai tolerantiškos ir taikios aplinkos kūrimui vaikų ugdymo erdvėje.

Seminaro metodai ir veiklos:

1. Vaidmenų žaidimai, padedantys suprasti, kokios pagrindinės taikaus bendravimo kliūtys (išankstinės nuomonės, stereotipai, nepažinimas, vengimas).

2. Nebylūs minties žaidimai, atskleisiantys netaikaus bendravimo sužadintus jausmus, sukeltus tiek sau, tiek nukreiptus prieš kitus.

3. „Turgus“ – prekiausime įvairiomis užuominų kortelėmis, stengdamiesi rasti priimtiną imtį, taip atskleidami savo nuostatas ir požiūrius į dažnai diskriminuojamus veiksnius ir žmones.

4. „Pilni namai“. Kursime erdvę, kurioje lengva būti bet kuo: būsime jauni ir seni, gyvi ir negyvi, priimami ir nepriimami. Stengsimės įsijausti į aplinkos poveikį kiekvienam iš mūsų ir ką galime lengvai pakeisti, siekdami aukštesnio tolerancijos lygio.

„Pilni namai“ žvelgia į ateitį. Ateitį, kurioje dalyvauja laimingas, savimi pasitikintis, tolerantiškas, sąmoningas, doras žmogus. „Pilni namai“ ugdymą supranta plačiai – kaip sudėtingą, fluidišką vaiko, ugdytojo, tėvo ir bet kurio visuomenės nario sąveiką. Šios sąveikos procese žmogus gali plėtoti asmenybės stiprybes, įsisąmoninti bei keisti elgesį.

Šiuose namuose puoselėjamos mokymosi visą gyvenimą įdėjos. Laukiame įvairaus amžiaus ugdytinių. Čia susitinka kelios kartos, nuo jauniausiųjų iki senjorų. Nuoširdus bendravimas su žmonėmis, džiaugsmas, atrandant save – tai yra „pilni namai“, tai yra – pilnatvė.

Skirtas: ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams (vietų skaičius ribotas).

 


 

18.30 val. | Aikštė prie Rokiškio kultūros centro

BMX flatland meistriškumo pamoka | lekt. Yinka Thomas (Etta Ermini šokio teatras UK)

Trukmė: 1 val.

Kalba: anglų

Šiame seminare dalinsimės patirtimi ir patarimais, kaip balansuoti ant priekinio rato, judėti atgal ant priekinės padangos, bei kaip keliauti į sudėtingesnius triukius, tokius kaip: Bumerangas (angl. Boomerang), Hang Five ar Cliff Hanger. Labiau patyrusiems BMX‘eriams – dirbsime su technika ir stiliumi, su triukų atlikimo kokybe, suteikdami jiems ypatingų aspektų.

Skirtas: BMX pagrindus turinčiam jaunimui (vietų skaičius ribotas).

Seminaro metu turėti: BMX dviratį, vandens, judesių nevaržančius drabužius.

 


 

18.30 val. | Rokiškio kultūros centras

Akrobatikos pradmenys/akro balansavimas | lekt. Joel Hatfield (Etta Ermini šokio teatras UK)

Trukmė: 1 val.

Kalba: anglų (su vertimu)

Šiame seminare tyrinėsime akrobatikos pagrindus: apsivertimus, nėrimus, balansavimą pavieniui ir porose, svorio pasidalijimą, pvz: piramidė, atsirėmimai ir pakėlimai.

Skirtas: šokio ar judesio pagrindus turinčiam jaunimui (vietų skaičius ribotas).

Seminaro metu turėti: vandens, judesių nevaržančius drabužius (kelnės ir palaidinė).

  

PARODOS

 

RUGSĖJO 3-8 d.

Paroda ANIMUOTI TAPYBOS FILMAI | Rokiškio krašto muziejuje | Olga Guse (RU/DE)

„The Others” (Kiti)

Kiti… Ankščiau ar vėliau –  mes juos sutinkame. Jie kalba kitokia kalba nei mes ir turi kitą kultūrą. Jie yra baugūs, jie yra netrokštami. Kartais jie atrodo tarsi iš kitos planetos, mes negalime jų pakeisti, o ir patys nenorime pasikeisti. Tačiau…  Mes privalome su jais susitaikyti ir juos priimti, nes Žemė yra mūsų bendri namai, o mes  jiems taip pat esame kitokie!

„Babylon what then?” (Babilonas, kas tada?)

Nuo pat pirmosios civilizacijos Babilonas tapo žmogaus galios ir išdidumo simboliu, bet tuo pačiu metu tai ir  konfliktas su Dievu. Tūkstantmečiams praėjus,  Babilonas išplėtė savo įtaką per visa Žemę: didžiuliai miestai, globalizacija, vartotojiškumas, aplinkos degradacija, karai… Kas Žemės laukia toliau? Kiek truks Babilono amžius?

„My Flower Dreams” (Mano gėlės sapnas)

Kai ateina vasara – lelijos pražysta. Jų grožis ir kvapo dvelksmas svajingai vilioja praeinantį. Ekstravagantiškos, gražios, bet kartais bauginančios jų spalvos nudažo mūsų gyvenimus magiškais prisiminimais.

„The Astronaut” (Astronautas)

Amerikos astronautas ruošiasi kelionei į kosmosą. Jo įsibrovimas pažeidžia intergalaktinį balansą, o pasėkmes kenčia kitų planetų gyventojai. Nusivylęs astronautas sugrįžta į Žemę, o visatos gyvybė sugrįžta į vietą.

„Children of the war” (Karo vaikai)

Karas yra tarsi liūnas, kuris mus traukia žemyn, ryja ir palaužia mūsų širdis.  Labiausiai karas paveikia  vaikus. Jų  protas tampa sumišęs dėl beprasmio suaugusiųjų smurto. Vaikai užauga, tačiau net kai vyrauja taika, nešioja  paliktus randus.

 „Refugees” (Pabėgeliai)

Globalinis atšilimas, ekologinės katrastrofos, karai: visi žemės gyventojai yra potencialūs pabėgėliai. Tam, kad išgyventi, reikalinga tolerancija ir savitarpio pagalba.

 

Eksperimentinis video meno filmas  „My Guernica“ (Mano Guernika)

Karo vaiduoklis mane persiokiojo nuo vaikystės: Antrasis pasaulinis karas, mano prosenelio siaubo istorijos…

Tuomet įvyko perestroika, taika, bandymai sunaikinti branduolines galvutes… Atrodytų, jog humanistinė dvasia pagaliau laimėjo. Interneto dėka žmonijos istorija tapo prieinama kiekvienam. Bet kodėl mes girdime artėjančio karo žingsnius?

Eksperimentinis video meno filmas  „The Exotics“ (Egzotika)

Šiandien šie gražūs mūsų planetos Žemės užkampiai vis dar egzistuoja. Bet kuriam laikui?

Olga Guse gimė 1981 m. Saratove, Rusijoje. Nuo pat mažens domėjosi menu, baigė valstybinę regiono meno mokyklą savo gimtajame mieste, studijavo meno istoriją. Nuo 2003 m. ji gyvena ir dirba Drezdene, Vokietijoje. Jos meno darbai – animuoti tapybos filmai, pristatomi įvairiuose tarptautiniuose  festivaliuose: per paskutinius dvejus metus buvo parodyti daugiau kaip 150 tarptautinių festivalių ir parodų.

 


 

Fotografijos paroda CIKORIA | Rokiškio krašto muziejuje | Klaus Leo Richter (AT/LT)

Besileidžiančios sutemos nedidelėje ir atokioje Vakarų Vengrijos gyvenvietėje.

Į Horvatą atvyksta Marta, nešina martinio buteliu ir puokšte plastikinių gėlių, kurias ką tik nupirko savo brolienei gimtadienio proga.

Muzikiniai klipai mirksi mažame televizoriaus ekrane.

„…gali mane apgauti vieną kartą, bet ne du…“

Martai į rankas paduodamas puodelis šaltos kavos. Juoda, trys šaukšteliai cukraus. Ji prisidega cigaretę.

„…laisvė mums visada buvo apgaulė. Laisvė tau visada buvo tai, kas nusileidžia tau ant galo…“

„Kur yra Erzsi?“ – paklausė Marta.

„Kalėjime. Grįš rytoj.“

 

Klaus Leo Richter – gimęs ir augęs Austrijoje, baigęs Tarptautinės plėtros ir ryšių studijas Vienoje (Austrija), fotografijos mokyklą Berlyne (Vokietija). 2017 m. persikėlė gyventi į Bajorų kaimą (Kriaunų seniūnija, Rokiškio raj). 2019 m.baigęs magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, fotografijos ir medijų meno srityje Rokiškio krašto muziejuje pristatė fotografijos parodą „Bajorai“. Parodoje „Cikoria“ menininkas vaizduoja romų bendruomenės gyvenimą mažame Vengrijos kaime. Žodis „cikoria“ vengrų kalboje reikškia „kavažolę“.

  

PASIRODYMAI

 

RUGSĖJO 6 d.

14.00 ir 15.00 val. | Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje (Prie Nepriklausomybės paminklo)

Vizualiniai menų užsiėmimai 3-10 m. vaikams #ŽAIDŽIUMENĄ | Pilni namai, lekt. Jonė Štaraitė (LT)

Edukacinio užsiėmimo trukmė 45 min.

1. Vincent van Gogh’o įkvėpti autoportretai. Vaikai susipažins su vieno garsiausių pasaulio menininkų kūryba ir tapys autoportretus. Nagrinėdami savo bei draugų portretus, ieškos panašumų bei skirtumų, bandys suprasti savo unikalumą ir to vertę.

 

2. George Rodrigue’o įkvėpti utopinio miestelio gyventojai.

Vaikai  susipažins su garsiuoju „Mėlynu šunimi“ bei jo transformacijomis. Naudodami įvairias kūrybos priemones (dažus, popieriaus iškarpas, pieštukus ir kt.)  sukurs unikalų gyvūną bei bandys įvardinti: 1. Kaip jis atrodo. 2. Ką jis mėgsta veikti. 3. Kuo jis ypatingas. 4. Kur gyvena. Naudodamiesi duotomis priemonėmis bei vaizduote, sukurs utopinį miestelį, kuriame visi jaučiasi gerai būdami savimi, bandys suprasti bei įvardinti tolerancijos požymius ir sąlygas.

 


 

17.00 val. | Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje (Prie Nepriklausomybės paminklo)

Šokio spektaklis KELIO DARBAI | Etta Ermini šokio teatras (UK)

Trukmė: 25 min.

 „Kelio darbai” (angl. Roadworks) – tai 25 min. trukmės netikėtas pasirodymas tarp šokėjo ir BMX lenktynininko.

Šokio teatro kūrinys apjungia akrobatiką,

„B-Boying“, šiuolaikinį šokį, BMX, muziką, klounadą bei fizinį teatrą. Įkvėptas „Hip Hop“ mūšio formato – daugialypė kūrybinė raišką atsiskleidžia, dviems atlikėjams kovojant už savo vietą kelyje.

“Kelio darbai” tai užburianti, išdaigi istorija apie konkurenciją ir fizinius įgūdžius su nauju tiesioginiu išsireiškimu.” – Eckhard Thiemann, tarptautinis prodiuseris

Meno vadovė/choreografė: Etta Ermini

BMX flatland artistas Yinka Thomas

Akrobatas/atlikėjas: Joel Hatfield

 

Etta Ermini šokio teatras įkurtas 2005 m., Londone, Jungtinėje Karalystėje. Teatras tyrinėja žmonių santykius pasitelkiant tarpdisciplininį meną ir istorijų pasakojimą. Etta Ermini šokio teatras specializuojasi spektakliuose, kurie skirti netradicinei teatro erdvei.

 


 

21.00 val. | Aikštė prie Rokiškio kultūros centro

Kino vakaras – filmas ŠOKĖJA (N-13)| Rež. Stéphanie Di Giusto (FR)

Trukmė: 1 val. 30 min.

JAV vidurio vakaruose gimusiai Loje Fiuler niekas neprognozavo svaiginančios karjeros. Kas galėjo įsivaizduoti, kad ši motyvuota mergina viesulu įsiverš į „Gražios epochos“ kabaretus Europoje ir bus įvertinta kvietimu šokti prestižinėje Paryžiaus Operos scenoje? Loje ilgai ir kantriai repetavo kęsdama nežmonišką fizinį krūvį. Ir visa tai – dėl svaiginančio Serpantino šokio, kuris nustebins visą pasaulį. Sulig kiekvienu pasirodymu Loje tapo vis labiau garbinama žvaigžde. Jai lenkėsi net kino pradininkai broliai Lumière’ai, dailininkai Auguste’as Rodinas ir Henri de Toulouse’as-Lautrec. Sulaukusi pripažinimo, Loje nesiliovė tobulinti savo šokio, nepaisydama baimės patirti traumą. Tačiau Loje likimas suveda su šlovės ištroškusia, pavydėtino lankstumo šokėja Izidora Dunkan (Johnny Deppo dukra Lily-Rose Depp). Modernaus šokio pradininkė Loje Fiuler neatlaiko konkurencijos. Neeilinė karjera pradeda gesti.

„Tikiuosi, kad stilinga drama paskatins modernaus šokio istorijos žinovus ir apžavėtus entuziastus smalsiau pasidomėti, kiek filme palikta tikros biografijos, o kiek prigalvota fantazijų.“ (E. Pukšta)

Režisierius: Stéphanie Di Giusto

Scenarijaus autoriai: Stéphanie Di Giusto, Sarah Thibau, Thomas Bidegain

Aktoriai: Soko, Gaspard Ulliel, Mélanie Thierry, Lily-Rose Depp, François Damiens, Amanda Plummer, Denis Ménochet

Prodiuseriai: Alain Attal, Vincent Maraval, Artemio Benki, Delphine Tomson, Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Operatorius: Benoît Debie

Montažas: Géraldine Mangenot

Kompozitoriai: Laura Obiols

Pardavimo agentas: Wild Bunch

Platintojas: Kino Pavasaris Distribution

Dialogai: anglų, prancūzų

Subtitrai: lietuvių

  

RUGSĖJO 7 d.

 

12.00 val. | Aikštė prie Rokiškio kultūros centro

Šokio spektaklis KELIO DARBAI | Etta Ermini šokio teatras (UK)

Trukmė: 25 min.

„Kelio darbai” (angl. Roadworks) – tai 25 min. trukmės netikėtas pasirodymas tarp šokėjo ir BMX lenktynininko.

Šokio teatro kūrinys apjungia akrobatiką, „B-Boying“, šiuolaikinį šokį, BMX, muziką, klounadą bei fizinį teatrą. Įkvėptas „Hip Hop“ mūšio formato – daugialypė kūrybinė raišką atsiskleidžia, dviems atlikėjams kovojant už savo vietą kelyje.

“Kelio darbai” tai užburianti, išdaigi istorija apie konkurenciją ir fizinius įgūdžius su nauju tiesioginiu išsireiškimu.” – Eckhard Thiemann, tarptautinis prodiuseris

Meno vadovė/choreografė: Etta Ermini

BMX flatland artistas Yinka Thomas

Akrobatas/atlikėjas: Joel Hatfield

 

Etta Ermini šokio teatras įkurtas 2005 m., Londone, Jungtinėje Karalystėje. Teatras tyrinėja žmonių santykius pasitelkiant tarpdisciplininį meną ir istorijų pasakojimą. Etta Ermini šokio teatras specializuojasi spektakliuose kurie skirti netradicinei teatro erdvei ir yra vienas didžiausių pripažinimą pelniusių teatrų savo srityje.

 


 

12.30 val. | Aikštė prie Rokiškio kultūros centro

Garso perofrmansas | Daina Dieva (LT)

Trukmė: 30 min.

Daina Dieva per garsines formas siekia sukurti nebylią bendrystę su tais, kurie klauso ir girdi. Reziduodama Rokiškyje, Daina formuos garsines struktūras ir faktūras iš to, kas atsiranda ir pradingsta šio miesto kasdieniniame gyvenime.

Skrupulingai komponuojamos trisdešimties minučių trukmės kompozicijos įtraukia į sapnišką kelionę tarp tylos ir triukšmo, kelionę, sukonstruotą iš balso, stygų, fleitų, varpelių, aplinkos garsų ir skaitmeninių sekvencijų pynės.

 


 

19.00 val. | Svečių namai „Leokordis“. Didžioji renginių salė (Perkūno g. 6, Rokiškis)

Šokio spektaklis SOMAHOLIDAYS | WE COMPANY (FR/LT)

 

Trukmė: 40 min.

Skirtingų kartų šokėjai vienoje linijoje 120 dūžių per minutę ritmu tyrinėja eskapizmą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su naktinio klubo ritualais. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fiziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos, be biurokratinių įsipareigojimų.

 

„Somaholidays“ – tai vienokia ar kitokia kelionės forma, tai grožis ir bjaurumas viename, it  šiuolaikinis barokas – po išpudruotais perukais slepiantis utėlių gvardiją… Šokėjų fizinė išraiška, nesustojajantis judesys leidžia „išjungti“ racionaliojo proto ribas ir tiesiog būti žiūrovų akyse. Turbūt tas pats nutinka ir laukinių išsvajotų atostogų metu, kuomet viskas įskaičiuota, nesiliauja šokiai, o tai kas nutinka Las Vegase ir lieka Las Vegase…Juk šiandien mes esame savotiški piligrimai, išganymo ieškodami bent jau tose keliose savaitėse per metus, kai jau tikrai gyvename. Nusimetame savo darbo ašutinę it  pančius, vienatvę su gyvūnais iškeičiame į vienatvę vakarėliuose su nepažįstamais žmonėmis. Mes laimingi laimingi laimingi, iki kito pirmadienio. Iki kitos šventės.“ – Silvija Čižaitė-Rudokienė

Idėja: Vilma Pitrinaitė

Choreografija ir atlikimas: Mantas Stabačinskas/Rasa Danilinaitė, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė

Muzika: Arūnas Periokas

Dramaturgija ir kostiumai: Rūta Junevičiūtė

Šviesų režisūra ir video projekcijos: Vladimiras Šerstobojevas

Video: Marius Paplauskas, Zoilly Molnar & co

Žvilgsnis iš išorės: Thomas Pondevie, Dovilė Petkūnaitė

  

RUGSĖJO 8 d.

12.00 val. | Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje (Prie Nepriklausomybės paminklo)

Šokio spektaklis „TAI KĄ MATAU“ | LV

Trukmė: 30 min.

Šis kūrinys yra apie tai, ką mato stebėtojas

 

Juk mes visi žinome džiaugsmą, ir visi žinome sielvartą. Bet kas atsitinka, kai šie jausmai nustoja būti atpažįstami? Kada prarandame kontrolę? Per skausmą, sunkumą, neviltį?

Šis kūrinys remiasi tuo, kieno akimis tai matome: dukros, draugo,  svetimo. Tai mūsų vertinimas to,  kas vyksta aplinkui.

Choreografija: Alise Madara Bokaldere (LV)

Atlikėjos:  Laura Kušķe (LV), Jana Jacuka (LV)

Muzika: Aurēlija Rancāne (LV), Asnate Rancāne (LV), Ilona Dzērve (LV)

Muzikos teisės: Huun Huur Tu – Midnight tale

 


 

18.00 val. | | Svečių namai „Leokordis“.  Didžioji renginių salė (Perkūno g. 6, Rokiškis)

Šokio performansas | Bita Bell (IRN/AT) ir Ieva Lapelytė (LT)

Trukmė: 30 min.

Bita ir Ieva susipažins, kuomet Bita atvyks į Rokiškį, dalyvauti festivalio  programoje.

Bita Bell –  multimedijų bei judesio atlikėja, gyvenanti ir kurianti Austrijoje.  Naujausias jos kūrinys „Dam Noosh“ buvo pristatytas konferencijoje„Borders in Motion“. Savo darbuose ją ikvepia vietos gyventojai ir jų gyvenimo ritmas bei patirtys.

Ieva Lapelytė – šokėja ir choreografė, baigusi VDU Švietimo akademiją, šokio pedagogikos specialybę, žinias gilinusi su choreografe A. Gudaite bei kūrėja ir atlikėja A. Lisičkinaite. Ieva specializuojasi įvairiuose šokio stiliuose (džiazas, šiuolaikinis, vogue ir t.t.). Savo darbuose akcentuoja atlikimo ir judesio kokybę.  Į meną žvelgia per emocijų ir jausmų prizmę, sujungiant skirtingas patirtis, šokio stilius, papročius ir mitologinius aspektus. Domisi kultūriniu identitetu bei tyrinėja visuomenines normas.

 


 

18.30 val. | Svečių namai „Leokordis“. Didžioji renginių salė  (Perkūno g. 6, Rokiškis)

Filmų apie Rokiškį peržiūra | Ilia Shatokhin (RU)

Trukmė: 30 min.

Visą savaitę Rokiškyje viešėjusi ir kūrusi meninkė pristatys 4 filmus apie šio miesto kasdienybę  taip, kaip  šis miestas atrodo svetimšalio akimis.

Ilia Shatokhin Rusų kilmės abstraktaus meno ir filmų kūrėja, animatorė, dailininkė, tyrinėjanti trans-postmodernias temas, neironišką poziciją ir feminizmą abstrakčiame mene.

 


 

19.00 val. | Svečių namai „Leokordis“. Didžioji renginių salė (Perkūno g. 6, Rokiškis)

Elektroninio roko koncertas | grupė ROYCE (LT)

Trukmė: 1 val.

ROYCE – lietuviško elektroninio roko grupė, įsiveržusi į pirmines šio stiliaus pozicijas ir vos per pusmetį  pasirodžius debiutiniam albumu, tapusi “synth rock” – šiuolaikinio scenos žanro pionieriais. Pirmajame albume „Black lights“ (2016) – sintezatorinė, mistinė precizika, aštrus ir tamsus charakteris, užburianti melodika, filosofinė mintis tekstuose, perteikta gotikiniu vokalu. Albumas „mano America“ – tai nauja roko miniatiūra, muzikinis pasirodymas, kuris kiekvienam padės ATRASTI savo asmeninę Ameriką, atsitraukti ir kritiškai pažiūrėti į mus supančius įvykius ir reiškinius, o kažką tiesiog supažindins su roko grupe ROYCE.

„Jei aš nematau blogio, negirdžiu jo ir apie blogį nekalbu, tuomet esu apsaugotas nuo blogio“, – tokia žinutė, o taip pat ir klausimas koncertų anonsuose ir ryškioje afišoje siunčiamas žiūrovui ir klausytojui. Gal Jūsų interpretacija po pasirodymo bus kitokia?

 

Grupės siela ir variklis – tai ambicingasis grupės lyderis, vokalistas ir dainų kūrėjas Ilja Gun. „Jei nesieki savo svajonės, tada dirbsi kitų svajonėms.“ – teigia Ilja.

ROYCE – tai tobulas derinys sodraus ir negailestingai išraiškingo vokalo, sintezatorinių instrumentuočių puikiai suderančių su nuolat judančiomis boso partijomis, vietoje ir laiku suskambančiais klavišiniais, bei ilgesiu ir mirties nuojauta dvelkiančia gitaros kalba. Tekstai ryškūs filosofinėmis ir aiškiai suprantamomis prasmėmis, prasiveržiančiomis groteskiškais ir įmantriais, tačiau tuo pačiu lengvai pajaučiamais vaizdais.

 

VISI FESTIVALIO RENGINIAI NEMOKAMI!

 

Sekite naujienas festivalio Facebook paskyroje

Instagram paskyroje

Festivalio video

Išsami festivalio programa

Išsami festivalio programa PDF formatu STARTAS_2019 programa (LT)

 

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis STARTAS