Kino vakarai EGLIŲ SLĖNYJE, filmas „Širdys“

Filmas „Širdys“
2019-08-22 21:30 Prie Rokiškio kultūros centro

2018 / Lietuva / 111 min
Režisierius – Justinas Krisiūnas

 

„Aš nenoriu būti gyva, aš noriu gyventi…” Šie filmo veikėjos Mildos ištarti žodžiai bene tiksliausiai atspindi pasakojimo esmę. O pati istorija rutuliojasi praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio Lietuvoje, toli nuo miesto šurmulio vaizdingame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje sanatorijoje. Tik šios įstaigos gyventojai – ne kokie nors senukai, o stebuklo belaukiantys paaugliai. Jie serga širdies ligomis. Kai kurie viltingai laukia donorų…
Į šią sanatoriją ir patenka vaikinukas Saulius (akt. M. Ivanauskas), šiaip jau neblogas bėgikas, netikėtai susmukęs distancijos vidury. Kaip ir dera paaugliui, Saulius dygus ir pasišiaušęs, nenorintis suprasti, kodėl atsidūrė tokioje vietoje ir nuo pat pirmų dienų nelinkęs bičiuliauti su aplinkiniais. Iš pradžių su naujoku bendros kalbos neranda ne tik sanatorijos direktorius (akt. L. Laucevičius), bet ir vaikų auklėtojas Andrius (akt. R. Kazlas). Tačiau kantrybė gali nuversti kalnus… Jau pačią pirmąją dieną Sauliui į akį krinta sanatorijos senbuvė, donoro širdies belaukianti Milda (akt. Roberta Sirgedaitė). Nors visi tikina Saulių, kad mergaitė – ne jo nosiai, vaikinukas neketina pasiduoti. Įprastas paaugliškas susižavėjimas palaipsniui perauga į tikrą pirmąją meilę. Meilę, kuri nepaiso jokių kliūčių, kuri nebijo draudimų, kuri negirdi proto balso, kuriai neįmanoma atsispirti, kuri yra pavojinga, kuri išlieka visam gyvenimui ir yra stipresnė net už mirtį.
Tačiau tai ne vien pasakojimas apie meilę, nežinančią ribų. Jos fone atsiskleidžia ir kitų personažų gyvenimai. Geraširdžio sanatorijos direktoriaus vieton akivaizdžiai taikosi sadistinių polinkių turintis mokytojas Vytas (akt. A. Gradauskas), visų pramintas „Snapu“, kuris nemyli vaikų ir nepritaria jų auklėtojo Andriaus metodams; tuo tarpu Andrius kaip įmanydamas stengiasi išlaikyti santykius su sanatorijos medicinos seserimi Gabija (akt. I. Patkauskaitė), kuriai kartais tiesiog trūksta dėmesio, nes širdies draugas visą jį atiduoda sergantiems vaikams; o šie, kaip ir dera paaugliams, krečia šunybes, įsivelia į konfliktines ar komiškas situacijas, nukenčia, bet vis tiek atsitiesia ir juda pirmyn.
Puikus jaunosios (A. Latėno ir V. Bareikio kurso studentų) ir vyresnės kartos aktorių ansamblis. Šiltas, nuoširdus ir pagaulus filmas, kurio senai laukė Lietuvos žiūrovai.
Apie tuos laikus, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o. Kai jausmai buvo grynesni, kai dažniau pakeldavome akis į dangų, kai kitas žmogus tapdavo svarbesnis už viską pasaulyje, kai širdys buvo tikros ir mokėjo plakti vienu ritmu…