25-asis Tarptautinis teatrų festivalis INTERRAMPA

2019-10-17 - 2019-10-20 00:00 Rokiškio kultūros centre

FESTIVALIO PROGRAMA

 

Spalio 17 d.

 

18 val. VDU Muzikos akademijos projektas – opera

V.A.Mocartas. FIGARO VEDYBOS (rež. Michael Woodwood) | Didžioji salė

 

„Figaro vedybos“ – tikrą revoliuciją operos žanre sukėlęs kūrinys, muzikinė komedija, pirmą kartą istorijoje parodžiusi, kad muzika gali kalbėti paprastų žmonių lūpomis, atskleisti jų vidines būsenas. Šis Mocarto darbas pranoko visas ankstesnes operas savo muzikine kalba, tobula vienove tarp teksto ir muzikos.

Operą rengiantiems studentams talkino muzikos eruditai iš Austrijos mieste Zalcburge esančio Mozartu vardu pavadinto universiteto, įkurto prieš du šimtus metų, pagerbiant ten gimusį vieną garsiausių pasaulio kompozitorių. Šiandien tai viena labiausiai gerbiamų muzikos švietimo institucijų, kurioje savo patirtimi ir žiniomis dalijasi muzikos pasaulio korifėjai.

Pagrindinę partiją atliks kraštietis operos dainininkas Andrius Apšega.

ATIDARYMAS

 

 


 

Spalio 18 d.

 

10 ir 11 val. Bajorų lėlių teatras ČIZ

Vydūnas. VARGŠAS IR BESOTIS (rež. Nijolė Čirūnienė) | Mažoji salė

 

Gėris ir teisingumas visada gerbiami, o melagiai ir gobšuoliai nusipelno bausmės. Pasaka apie tris kirvukus – geležinį, sidabrinį ir auksinį… Apie vargšą ir besotį poną.

 

 


 

14 val. Rokiškio KC vaikų teatras GRĮŽULO RATAI

A. Kotliar. AISTROS KAISTA (rež. Svetlana Artemieva) | Didžioji salė

Spektaklis apie vaikus, kurie turi viską, apie ką bendraamžiai gali tik pasvajoti. Tačiau net ir jiems šio to trūksta – tėvų meilės ir dėmesio. Atrodo – tiek mažai? Kiekvienam vaikui to reikia, nes tik tada, kai pajunta šią meilę, įvyksta stebuklas…

 

 


 

17 val. Plungės vaikų ir jaunimo teatras SAULA

J. Grušas. MEILĖ, DŽIAZAS IR VELNIAS (rež. Sigita ir Romas Matuliai) | Didžioji salė

 

Tai spektaklis, kuriuo teatro jaunimas ir režisieriai kviečia pasikalbėti apie gerumą, apie išsigimimą ir nužmogėjimo priežastis, apie nesusikalbėjimą ir nesupratimą, apie amžiną gėrio ir blogio kovą šiuolaikinėje visuomenėje: apie vienišumą, neviltį, žiaurumą ir meilę.

 

 


 

18.30 val. Audrė Budrys Nakas (JAV). TARYTUM PASAKOJ: LIŪNĖ SUTEMA, MOTERIS IR POETĖ | Mažoji salė

 

Išeivijos aktorės Audrės Budrys Nakas spektaklis, pagal išeivijos poetės Zinaidos Nagytės-Katiliškienės – poetės Liūnės Sutemos (1927-2013) kūrybą ir apie ją, po karo taip niekada ir negrįžusią į Lietuvą.

 

 


 

20 val. Radviliškio rajono Alksnupių mėgėjų teatras PILNATIS

Laima Didžbalienė. PERGUDRAUTI VELNIĄ (rež. Laima Didžbalienė) | Didžioji salė

Spektaklis „Pergudrauti velnią“ sukurtas pagal Vydūno pjesę „Piktoji gudrybė“ ir Napoleono Hilo filosofinę dramą „Pergudrauti velnią“. Tai pirmasis kolektyvo pastatymas, kuris nėra komedija. Yra laikas juoktis, bet ateina laikas ir pamąstyti, kam tarnaujame, kuo tikime. Ar mes pajėgūs kažką keisti, ar mokame atskirti melą nuo tiesos?

 

 


 

Spalio 19 d.

 

13 val. Tauragės liaudies teatras

A. Fromas-Gužutis. GUDRI NAŠLĖ (rež. Genovaitė Urmonaitė) | Didžioji salė

 

Spektaklis iš lietuviškųjų vakarų repertuaro. Tema – pinigai ar meilė – aktuali amžinai. Aktoriai vaidina su polėkiu ir žiūrovams tai patinka.

 

 


 

14.30 val. TAŠKO teatras (Klaipėda)

V. Levanov. SUDIE, DERINTOJAU (rež. Valentinas Masalskis) | Mažoji salė

 

Tai vienos dalies monospektaklis pagal to paties pavadinimo V. Levanovo pjesę. Kas yra meilė? Egzistuoja šimtai galimų atsakymų į šį klausimą. Pasaulyje, kupiname skirtingų kultūrų, religijų, socialinių padėčių bei pasaulėžiūrų, ši sąvoka interpretuojama be galo skirtingai, tačiau visa tai vienija vienas, vienintelis faktas – kiekvienas gyvas sutvėrimas nori būti mylimas. Spektaklyje „Sudie, derintojau“ apie savo pirmąją meilę pasakoja jauna moteris, užaugusi turtingų tėvų šeimoje. Netikėtas susitikimas, su gerokai vyresniu, pianino derintoju, pakeitė mergaitės suvokimą apie išlikimą šiandieniniame pasaulyje, dar sykį pasauliui primindamas V. Nabokovo „Lolitos“ istoriją. Kritiška, aštri ir atvira herojės istorija atskleidžia suaugusiųjų vaidmens svarbą jauno žmogaus formavime.

 

 


 

16 val. Cėsio liaudies teatras (Latvija)

A. Alunanas. MUCENIEKAS IR MUCENIECĖ (rež. Edite Silkenia) | Didžioji salė

 

Šios muzikinės pjesės veiksmas vyksta kubiliaus dirbtuvėje. Kubilius myli savo žmoną, bet ją įsimyli ir senas atsargos kareivis. Nuo to ir prasideda meilės kančios ir linksmi nesusipratimai. Bet viskas baigiasi laimingai, kaip ir dera komedijai.

 

 


 

17.30 val. Lucko teatras-studija GARMIDER (Ukraina)

N. Kulišas. MAZAILA (rež. Ruslana Porickaja) | Mažoji salė

 

Tragikomedija „Mazaila“ sukurta pagal ukrainiečių literatūros klasiko Nikolajaus Kulišo pjesę „Myna Mazaila“. Spektaklis kelia ukrainiečių tautos savivokos problemas, taip pat kalba apie skirtingų kartų tarpusavio ryšių praradimą, kurį lėmė ir sovietinio laikotarpio rusifikacija.

 

 


 

20 val. Rokiškio liaudies teatras

Juozas Tumas – Vaižgantas. DĖDĖS IR DĖDIENĖS (rež. Eligijus Daugnora) | Didžioji salė

 

„Dėdės ir dėdienės“ – to paties pavadinimo lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto apysakos inscenizacija. Tai pasakojimas apie neišsipildžiusią meilę patriarchalinio kaimo ir keistos muzikos fone. Pagrindinių veikėjų – Mykoliuko, Severiutės, Geišės – meilės trikampis visiems pažįstamas iš mokyklos programų, o jų vardai tapę bendriniais.

 

 


 

Spalio 20 d.

 

12 val. Gulbenės liaudies teatras (Latvija)

A. Alunanas. MŪSŲ TAURĖ (rež. Edite Silkenia) | Didžioji salė

 

1880 metai. Trys vyrai iš kaimo atvyksta į miestą pagerbti vietinio rašytojo ir įteikti jam specialią taurę. Rašytojas apsidžiaugia, bet skubiai turi išvykti. Vėliau paaiškėja, kad vyrai nunešė taurę ne į tuos namus.

Studentas prasilošė kortomis ir jam reikia pinigų skoloms grąžinti. Jis nori įkeisti taurę, bet netrukus randa kitą būdą prasimanyti pinigų. Galų gale paaiškėja, kad taurė visą laiką buvo reikiamose rankose.

 

 


 

14 val. Anykščių kultūros centro teatras

A. Vienuolis. PRIEBLANDOJE (rež. Jonas Buziliauskas) | Mažoji salė

 

Tai dar viena, visiems puikiai žinomos Antano Vienuolio dramos „Prieblandoje“ versija. Į šį tarpukaryje parašytą kūrinį spektaklio kūrėjai bando pažvelgti iš šių dienų pozicijų. Tai spektaklis apie tėvų ir vaikų santykius, apie vertybes, kurios keičiasi keičiantis laikmečiui, apie žmonių tamsumą, susvetimėjimą, godumą ir kartu apie kitokio gyvenimo siekimą, apie jaunosios kartos norą gyventi savo gyvenimą, nepriklausomą nuo prietarų ar pasenusių tradicijų..

 

 


 

16 val. Jõelähtme LavaGrupp (Estija)

O. Lutso TRUMPOS ISTORIJOS (rež. Maie Ramjalg, Merike Kahu) | Didžioji salė

 

I istorija „Paskolintas laimėtoji bilietas“

1930 m. Samuelio Pliuhkamo ūkis Estijos Respublikoje. Žentas Tonis Sagi nusipirko du loterijos bilietus ir vieną iš jų pardavė sauną prižiūrinčiai moteriai Krotai. Patikrinus bilietus paaiškėja, kad Krota turi laimėtojo bilietą. Senasis Samuelis įsiunta, bet jo duktė Lisbetė pataria slapta sukeisti bilietus. Samuelio žmona Rosi tam nepritaria. Viskas baigiasi tarsi pasakose – gėris nugali blogį.

II istorija „Penki nedideli ryšuliai“

Gudrūs kaimynai pasinaudoja paprastų žmonių gerumu, bet nelieka nenubausti.

 

 


 

17 val. VšĮ „KULTŪROS INOVACIJOS“ teatras

N. Danienė. MARCELĖS LEGENDA (rež. Neringa Danienė) | Mažoji salė

 

Lietuvos žvalgybos legenda.

Lietuviškoji Orleano mergelė.

Panelė su lape.

Šiais ir panašiais epitetais istorikai vadina Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvę, tyliąją kovotoją Marcelę Kubiliūtę, sužlugdžiusią lenkų rengtą sąmokslą prieš Lietuvos vyriausybę. 1919 metais jos rankose buvo Lietuvos ateitis. Iš Rokiškio rajono Panemunėlio apylinkių kilusi garsios Kubilių giminės atstovė Marcelė – vienintelė moteris, apdovanota visais tarpukario Lietuvos vyriausybiniais ordinais.

„Jos darbas buvo ypatingai pavojingas ir slaptas, ji mokėjo tylėti ir būti nematoma…“

Spektaklis pagal Marcelės Kubiliūtės biografiją ir dienoraštį.

UŽDARYMAS

 

 

Bilieto kaina:

į vaikų 2 Eur  /  į jaunimo 4 Eur  /  suaugusių 5 Eur  /  abonementas 25 Eur