Psichologas – patarėjas, vedlys ar likimo kalvis?

Psichologas – tai psichinės sveikatos specialistas, kuris nagrinėja žmogaus elgesį, mintis ir emocijas. Įgytas žinias jis naudoja, kad padėtų žmonėms įveikti psichinės sveikatos problemas, emocinius sunkumus, santykių problemas ar kitą. Dažnai manoma, kad apsilankius pas psichologą, jis išspręs visas jūsų problemas. Tačiau taip tikrai nėra.

Ką daro psichologas?

Psichologas gali pasiūlyti kryptį ir patarti, bet galiausiai kiekvienas pats nusprendžia, ką jis nori daryti ir kokius sprendimus priims. Psichologas siekia įgalinti savo klientus ir padėti jiems išsiugdyti įžvalgas bei įgūdžius, reikalingus priimti pagrįstus sprendimus ir patiems spręsti savo problemas. Terapijos seansų metu psichologas gali pateikti alternatyvių perspektyvų, kitokį požiūrį į situaciją ar atsakyti jums dėl ko taip reaguojate. Tačiau jis yra tik vedlys ir patarėjas, o jūsų veiksmai priklauso nuo jūsų. 

Bendrauti su psichologu reikėtų atvirai, nes tik taip jis galės pateikti tinkamas įžvalgas jūsų situacijai. Kartais net patiems atrodančios nesvarbios detalės iš tikrųjų yra visa ko pagrindas. Bandyti kažką nuslėpti nuo psichologo taip pat nepatartina. Norint gauti visą reikiamą pagalbą svarbu atvirumas, nelaikyti paslapčių ar meluoti. Jeigu visgi yra dalykų, kuriuos norite pasilikti sau – pasilikite. Tačiau būkite pasiruošę ir tomis detalėmis pasidalinti reikiamu momentu.

Vis dar žmonių tarpe kylantis klausimas – ar tikrai verta apsilankyti pas psichologą?

Vis dar visuomenėje dažnai kyla klausimas – ar apsilankymas pas psichologą yra toks vertingas kaip kalbama? Ir taip tikrai yra! Žmonės gali nuspręsti kreiptis į psichologą dėl įvairių priežasčių ir kiekvienam psichologas padės skirtingai. Dėl ko galima kreiptis į psichlogą?

Psichikos sveikatos problemos: psichologai gali diagnozuoti ir gydyti psichikos sveikatos sutrikimus, tokius kaip depresija, nerimas ir potrauminio streso sutrikimas (PTSD) ar kiti. Dažnai sunkesnėms ligos stadijoms gali prireikti ir medikamentinio gydymo ir tokiu atveju psichologas nukreips į tinkamą specialistą.

Emociniai sunkumai: psichologas gali padėti žmonėms susidoroti ir įveikti emocines problemas, tokias kaip sielvartas, stresas ir santykių problemos. Dažnai tokios problemos būna kažkokių gyvenimo sukrėtimų priežastis, tačiau gali atsirasti ir visai netikėtai. 

Asmeninis augimas: tai labai svarbu žmogaus pilnavertiškumo jausmui. Psichologas gali padėti žmonėms suprasti ir tobulinti savo mintis, jausmus ir elgesio modelius, kad pasiektų asmeninį augimą ir pasitenkinimą įvairiose gyvenimo srityse.

Ir tai tik keletas priežasčių, dėl ko žmonės lankosi pas psichologus. Tad jei vis dar svarstote ar verta – apsilankykite ir susipažinkite su savimi geriau.