Perlaistytos vejos požymiai

Per didelis vejos laistymas neleidžia žolei gauti kitų elementų, kurių jai reikia, kad išgyventų. Be to, žolė negali auginti gilesnių šaknų, nes vandens galima gauti aukščiau žemės paviršiaus. Ieškokite šių požymių, kad nustatytumėte, ar laistote per daug:

  • Nuo vejos bėga mažos vandens srovės
  • Žingsniuodami ant vejos ją gniuždote
  • žolę išstumia puvenos arba piktžolės
  • dėl grybelio atsiradusios spalvos
  • Vabzdžių antplūdis

Visiškas vejos nelaistymas

Norime, kad jūsų žolė kuo ilgiau atrodytų kuo geriau, tačiau verta paminėti, kad nebūtinai turite laistyti veją.

Nesvarbu, ar tai asmeninis pasirinkimas, ar sausros rekomendacijos, ar draudimas naudoti vandenį, galite leisti žolei užmigti. Vejos yra atsparios, o tinkamai prižiūrima veja be vandens gali išgyventi iki 6 savaičių. Vėliau, atėjus lietui, jūsų kiemas atsigaus.

Laistymas saulėtose ir pavėsingose vietose

Saulės kiekis, kurį gauna žolė, turi įtakos tam, kiek vandens jai reikia. Pavėsingą veją vis tiek laistysite gausiai, bet rečiau. Saulėtose vietose reikia dažniau ir giliau laistyti.

Laistykite anksti dieną, kad vanduo spėtų įsigerti arba išgaruoti. Nepamirškite laistyti po truputį. Taip skatinamos negilios žolės šaknys, o gilesnės šaknys lemia stiprią ir sveiką veją.

Taip pat galite nusipirkti žolės sėklų, kurios yra pritaikytos augti pavėsyje, daliniame pavėsyje arba visiškoje saulėje.

Žolės laistymas kiekvieną sezoną

Po atšiaurios kanadietiškos žiemos visada laukiami pavasario ženklai: virš galvos skraido raudonsparniai juodieji paukščiai arba pradeda žydėti prerijų krokusai.

Pavasarinę žolę reikėtų laistyti kuo anksčiau, kai ji pabunda iš ramybės būsenos. Lietingame klimate ir pakrančių zonose motina gamta gali atlikti šį darbą už jus; kitu atveju, jūs turite pasirūpinti, kad žolė gautų 2,5 cm per savaitę. Tačiau būkite atsargūs ir nelaistykite per daug. Perlaistymas gali sukelti kenkėjų ir ligų.

Vasara

Atėjus vasarai ir toliau laistysite kas savaitę, giliai, tačiau, didėjant karščiams, gali tekti laistyti dažniau.

Kaip žinoti, ar jūsų žolei reikia vandens?

Žolė turi pilkšvą atspalvį arba atrodo nuobodžiai žalia.

Jei vaikščiodami po kiemą matote savo pėdų pėdsakus, laikas laistyti. Gerai sudrėkinta žolė greitai atželia.

Rudenį

Atvėsus orams ir sutrumpėjus dienoms, vejos laistymas dažnai lieka nuošalyje, tačiau dar ne laikas sustoti.

Kanados vėsaus sezono žolė auga visus rudens mėnesius, tačiau didžioji dalis darbo vyksta po paviršiumi. Žolės šaknys įsisavina maistingąsias medžiagas ir atsigauna po vasaros karščio, saulės ir pėdų pėdsakų. Todėl suteikite joms postūmį laistydami po 2,5 cm per savaitę, kol žemė įšals. 

Ruduo taip pat yra puikus metas veją užsėti ir sutvarkyti plikas vietas naudojant užsėjimo mišinį ir pradedančiųjų tręšti trąšų produktus. Tačiau ir vėl laikykitės laistymo instrukcijų, nurodytų produkto etiketėje, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Žiema

Daugelyje vietų, kai žemė įšąla, laistymą galite nutraukti. Taip atsitikus, vanduo neįsigers į dirvožemį ir nepasieks žolės šaknų.

Žiemos mėnesius išnaudokite vejapjovei, žoliapjovei ir kitiems įrankiams prižiūrėti, kad pavasarį viskas būtų geriausios būklės.

Laistymo sistema – geriausia kaina internetu