Kokie patiekalai turėtų būti ant Velykinio stalo?

Didžiųjų metų švenčių turbūt negalėtume įsivaizduoti be didelio stalo nukrautu maistu. Tokios šventės yra ypatingos, nes prie tokio stalo susirenka senai matyti giminaičiai ir kiti artimieji. Tad, kad būtų ne tik apie ką pakalbėti, bet ir sočiai pavalgyti, šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie Velykų patiekalus, kurie turėtų puikuotis ant kiekvieno stalo ir džiuginti ne vieną gomurį.

Įdaryti kiaušiniai

Tikriausiai tokios šventės pagrindinė pažiba yra kiaušiniai. Aišku, pirmiausia akį traukia išmarginti kiaušiniai, o vėliau žvalgomės ne ką mažiau skanių įdarytų kiaušinių. Jų įdaras gali būti pats įvairiausias ir tikriausiai kiekviena šeimininkė turi tą vienintelį ir nepakartojamą receptą, kurį naudoja per šias šventes. Tad drąsiai galite improvizuoti ir rinktis tokius įdarus, kurie jums atrodo skanūs, o jei trūksta idėjų, visada jų galite paieškoti internete.

Netikras zuikis

Šis patiekalas yra taip pat labai dažnai kepamas būtent Velykoms. Kadangi zuikiai taip pat asocijuojasi su šia pavasario švente, tai netikras zuikis gali būti kaip pagrindinis karštas patiekalas. Jį patogu rinktis, nes jo gaminimas nėra sudėtingas ir prie keptuvių stovėti nereikės, nes jį pakanka pašauti į orkaitę ir darbas bus baigtas. Netikrą zuikį galima patiekti su įvairiomis kruopomis arba bulvių koše. Taip pat prie tokio patiekalo nereikia pamiršti ir daržovių. Kadangi Velykos švenčiamos pavasarį, tai verta rinktis šviežias daržoves, kurios dar labiau pagyvins patiekalą.

Įvairios salotos

Nei vieno didesnio susibūrimo tikriausiai neįsivaizduojame be salotų. Jos taip pat gali būti pačios įvairiausios. Stalą puošia sluoksniuotos salotos, kurios sluoksnius galima matyti. Ir kuo daugiau bus spalvų, tuo jos atrodys gražiau. Tokioms salotoms puikiai tiks vištiena ir kumpiu ir prie jų derantys kiti produktai. Taip pat galite gaminti ir įprastas maišytas salotas. Jos taip pat gali būti įvairios pradedant su mėsa ar žuvimi ir baigiant tokiomis, kurios puikiai tiks vegetarams.

Desertai

Ir kaipgi Velykų patiekalai be deserto. Tikriausiai be jų nebūtų galima įsivaizduoti nei vienos šventės. Desertų pasirinkimas gali būti labai platus ir kiekvienas gali rinktis tokį, koks jam atrodys skanus. Verta paminėti ir tai, kad yra ne vienas pyrago receptas, kuris skirtas būtent Velykų stalui. Tad jei norite nustebinti artimuosius, tikrai verta pasirinkti būtent tokį saldų patiekalą. Jeigu tokių desertų nežinote, juos visada gali nesunkiai rasti internete.