Kaip išsirinkti tinkamą vertėją?

Kaip išsirinkti tinkamą vertėją?

Dauguma žmonių negalvoja apie vertimo paslaugos, kol jiems jų neprireikia, o tokiais atvejais nežino į ką kreiptis. Internete galima surasti daugybę skirtingų vertėjų ir vertimo biurų, tačiau klientai turėtų išsirinkti tokį, kurie atitiktų jų poreikius, o įmonės turėtų žinių ir patirties vertimuose. Kiekvienam vertimui reikalingos profesionalios vertimo paslaugos, kad tekstas būtų išverčiamas kokybiškai. Jeigu įmonei reikalingi vertimai, tuomet reikėtų sužinoti verslo išteklius, kokių kalbų vertimai reikalingi ir kokios paslaugos arba prekės yra siūlomos.

Vertimo paslaugų teikėjai

Tinkamo vertėjo pasirinkimas priklauso nuo kelių faktorių:

  • Kokią paslaugą arba prekę siūlote
  • Kokia yra vertėjų kokybė ir kaina
  • Koks paslaugų spektras yra siūlomas

Šie pagrindiniai kriterijai padeda surasti tinkamą vertimo paslaugų teikėją, kuris atitinka jūsų lūkesčius. Taip pat siūlome palyginti kriterijus su skirtingais vertimų biurais.

Aptarnavimas

Labai svarbu, kad vertimo biurai nukreiptų jus į žmogų, su kuriuo galėtumėte viską aptarti ir nereikėtų visko pasakoti keliems asmenims, nes tai apsunkintų jūsų darbą. Taip pat su tuo žmogumi galėtumėte kontaktuoti viso bendradarbiavimo metu. Jums vertimo biuras turėtų pateikti vadovo telefono numerį arba elektroninį paštą. Vienas iš svarbesnių faktorių, kad vertimo paslaugų teikėjas maloniai bendrautų su savo klientais. Vertimai gali būti skirstomi į skirtingas kategorijas, todėl vertimo biuras turėtų suteikti jums konsultaciją ir patarimus.

Vertimo paslaugų tikslas ne vien atlikti vertimus, tačiau užtikrinti vertimą laiku, kad vertimas būtų nuoseklus ir profesionalus.

Gimtosios kalbos vertėjai

Kai kurie vertimų biurai gali pasiūlyti gimtosios kalbos vertėją. Vertėjas paskiriamas nuo jūsų tikslinės kalbos, tematikos. Jeigu jums reikalingi verslo vertimai, paprašykite, kad jums būtų paskirtas vertėjas, kuris turės verslo dokumentų vertimo patirties.

Kokybės kontrolės sistema

Kiekvienam vertimui svarbi kokybė, todėl įsitikinkite, kad vertimų biuras turi tam tikrą kokybės kontrolės sistemą. Tuomet galėsite būti tikri, kad vertimo metu yra laikomasi vertimo biuro protokolo, o vertimai būtų atliekami aukštos kokybės, bei būtų paskiriamas profesionalus vertėjas, turintis reikalingų dalykinių žinių.

Kaina

Įsitikinkite, kad jums yra siūloma gera kaina, kuri neviršytų rinkos kainos. Kainos dažniausiai yra taikomos individualiai, kadangi visi vertimai yra unikalūs.