Ką turėtumėte žinoti prieš kreipdamiesi dėl pastatų sertifikavimo?

Pastatų sertifikavimas daugeliui nežinoma sąvoka, todėl visiškai nekeista, kad kai kurie nežino, nei kada jį reikia atlikti, nei kokią naudą jis teikia.

Nebūtinai turite siekti A++ klasės

Turbūt kiekvienas mūsų svajoja apie A++ klasės namą, kuris bus ne tik naujai pastatytas, modernus, bet ir ekonomiškas. Visgi ne kiekvienas mūsų turi pakankamai santaupų, jog įsigytų A++ namą. Dėl to, nebūtinai ir jūsų namas turi atitikti aukščiausią klasę. Tiesą sakant, kai kurie ieško žemesnės klasės vien dėl to, jog nori nusipirkti namą pigiau. Todėl, jeigu jūsų namas bus įvertintas žemesne klase, nenusiminkite, vis tiek parduosite namą. Visgi atkreipkite dėmesį į tai, kelintais metais namas pastatytas, nuo to priklauso, kokią žemiausią energinio naudingumo klasę turi atitikti.

Pakelsite pastato vertę

Kaip ir minėjome, nebūtinai turite pasiekti aukštą energinio naudingumo klasę, kad parduotumėte namą. Tačiau tam tikrais atvejais naudinga šiek tiek pagerinti pastato būklę, kad būtų galima brangiau parduoti namą. Neretai atlikus energinio naudingumo sertifikavimą galima pastebėti, kad namo vertė šiek tiek šokteli.

Greičiau parduosite

Kitas privalumas – greitas pardavimas. Jeigu jūsų namas bus įvertintas A+ arba A++ klase, tuomet galite būti ramūs, parduosite greitai. Visgi galima pastebėti, jog net ir šiek tiek žemesnį įvertinimą turintys namai vis tiek gana greitai parduodami. Turbūt pirkėjams svarbiausia, kad namai nebūtų įvertinti pačia žemiausia klase.

Atlikite prieš ieškant pirkėjo

Kartais naudinga, kai pastatų sertifikavimas atliekamas gerokai anksčiau prieš parduodant namą. Tokiu būdu galėsite ne tik sužinoti ne tik namo klasę ir ją pagerinti, bet ir lengviau rasti pirkėją bei parduoti namą brangiau. Tam tikrais atvejais pasitaiko, kad namo pardavėjams tenka gerokai nuleisti kainą, kadangi jie neranda pirkėjų, kurie sutiktų, kad jų namas vertas nurodytos sumos. Jeigu turėsite energinio naudingumo sertifikatą, kuris įrodys, kad namas atitinka aukštą klasę ir yra ekonomiškas, pirkėjas lengviau pripažins, kad namas vertas tokios kainos ir sutiks mokėti nurodytą sumą.