Darbuotojų paieška: kaip tinkamai pravesti darbo pokalbį?

Žinojimas, kaip tinkamai suorganizuoti bei pravesti interviu (ir kaip būti geru pašnekovu) yra kertinis žingsnis atliekant darbuotojų paiešką. Geras ir kokybiškas pokalbis gali suteikti galimybę daugiau sužinoti apie kandidatus ir suteikti padėti jiems labiau suprasti bei įsigilinti į jūsų organizaciją.

Akivaizdu, kad tinkamai atlikus šią atrankų dalį, galima atrinkti patį tinkamiausią darbuotoją, kuris užpildys atsilaisvinusią poziciją, tai yra verta pamastyti apie jos reikalavimus ir tinkamai bei kruopščiai tam pasiruošti. Žemiau aptarsime bei pasidalinsime geriausiomis praktikomis, kurios padės, kaip įmanoma geriau susidėlioti visus prioritetus.

Kai puikiai supranti, kaip reikia bendrauti su savo pašnekovais pokalbio metu, tai visa darbuotojų paieška iš karto tampa lengvesnė. Tinkamai klausiant, galima įsigilinti į kandidato pateiktą informaciją gyvenimo aprašyme bei motyvaciniame laiške. Klausimai, kurių klausiate padeda įvertinti jo gebėjimus greitai reaguoti, kaip jie kovoja su atsiradusiais iššūkiais ir kaip savo paskutinėje darbovietėje jie prisidėjo prie projektų sėkmės. Aišku, kad jeigu yra daugiau nei vienas potencialus darbuotojas, tai visus juos bus galima palyginti ir po šio atrankų etapo.

Ruošiantis artėjančiam interviu, reikia tinkamai įvertinti gyvenimo aprašymus ar/ir motyvacinius laiškus, kurie padės geriau suprasti kandidato požiūrį, turimą patirtį bei kitas charakterio savybes. Atsižvelgiant į tai, ko reikalauja ieškoma rolė ir kaip ji užpildys organizacijos ekosistemą, reikia suprasti, kad vien tik techninių įgūdžių čia neužteks, todėl reikia dėmesio skirti ir žmogiškiesiems ištekliams. Svarbu, sureitinguoti visus šiuos reikalavimus į sąrašą, kurį bus galima panaudoti individualizuojant kiekvieno kandidato klausimus.

Kadangi yra ne vienas interviu tipas, tai yra „vienas prieš vieną, grupiniai, virtualūs ir t.t., o kiekvienas juose užduodamas klausimas turėtų turėti prasmę bei intenciją, tai akivaizdu, kad laiko, kurį galite skirti asmeniškumams nėra daug. Profesionalumas ir darbuotojų paieška žengia „koja kojon“, todėl svarbu visas nuoskaudas palikti už kabineto durų. Emocijos kartais gali paimti viršų, o tai nėra gerai norint tinkamai užpildyti organizaciją, kartu užtikrinant visus kandidato lūkesčius.

Daugiau patarimų galite rasti čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska