Vaclovas Kontrauskas

 

MUZIEJININKYSTĖS VINGIAI
Vaclovas Kontrauskas
Kulinarinio paveldo muziejaus vadovas

 

 

 

 

Aistringas kolekcininkas Vaclovas Kontrauskas savo kolekcijos eksponatus skaičiuoja tūkstančiais. Su valgymo kultūrą menančiais daiktais galima susipažinti Vilniaus restorane „Ida Basar“ įsteigtame muziejuje. Europoje ketvirtuoju restoranu-muziejumi tapusiame „Ida Basar“ atrasite įspūdingą porceliano kolekciją ir lėkštes, iš kurių vizito Lietuvoje metu valgė Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II, taip pat galėsite apžiūrėti įvairiausius antikvarinius indus ir stalo įrankius, eksponuojamus senoviniame interjere. O viskas prasidėjo nuo prieš 22 metus „Ida Basar“ atidarymo proga padovanoto porcelianinio kavos malūnėlio. Dabar jų V.Kontrausko kolekcijoje – per tris šimtus!

Rokiškio rajone, Laibgalių kaime, veikia neoficialus Vaclovo Kontrausko antikvarinių daiktų muziejus. Jame – per tris tūkstančius absoliučiai visomis lietuviškomis senienomis besidominčio V.Kontrausko kolekcijos egzempliorių, nesutilpusių į „Ida Basar“ restorano muziejų Vilniuje. Senovinius daiktus labai vertinantis ir būsimoms kartoms juos saugantis verslininkas kolekcijai ribų nežino – net yra nusižiūrėjęs keletą senų, dar be vinių suręstų namų, kuriuos planuoja atsigabenti į Laibgalius ir paversti senos lietuviškos sodybos eksponatais. Kad būtų išsaugoti ne tik daiktai, bet ir visa lietuviško kaimo sodyba.

Jo ir žmonos Henritos valdomoje „Ida Basar“ kavinėje priešais Filharmoniją ir Subačiaus g.3 veikiančiame to paties pavadinimo restorane galite ne tik išgerti gardžios kavos pupelių kavos, bet ir paragauti tradicinės lietuviškos gilių ir morkų kavos. Ją rasite Lietuvos XIV-XVIII a. kulinarinio paveldo valgiaraštyje.