Agrodronai: revoliucinė žemės ūkio revoliucija šiandien

Per pastaruosius kelerius metus dronų, vadinamųjų agrodronų, naudojimas žemės ūkyje įgijo didelę reikšmę. Šie bepiločiai orlaiviai naudojami pasėliams tirti ir stebėti, dirvožemio būklei vertinti ir laukams tikrinti, ar juose nėra kenkėjų ar ligų. Padedant naujiems dronų technologijų ir dirbtinio intelekto pasiekimams, agrodronai tapo neįkainojama priemone viso pasaulio ūkininkams, norintiems padidinti derlių ir užtikrinti savo pasėlių sėkmę. Šiame straipsnyje norime pasikalbėti apie tai plačiau su mūsų skaitytojais.

Kas yra agrodronas?

Agrodronas – tai nedidelis dronas su jutikliais, kuris gali būti naudojamas duomenims apie pasėlius rinkti. Paprastai juose įrengtos kameros ir kiti jutikliai, leidžiantys matuoti įvairius pasėlių būklės aspektus, pavyzdžiui, vandens lygį, ligų simptomus, maistinių medžiagų prieinamumą, fotosintezės rodiklius ir kt. Skrisdami virš pasėlių įvairiuose aukščiuose, agrodronai gali fiksuoti didelės raiškos vaizdus ir vaizdo įrašus, kuriuos vėliau galima apdoroti programinės įrangos algoritmais ir tiksliau nei tradiciniais metodais įvertinti pasėlių augimą. Šiuos duomenis ūkininkai gali naudoti priimdami sprendimus dėl tręšimo ir drėkinimo grafikų, kenkėjų kontrolės priemonių, piktžolių naikinimo strategijų ir t. t., kurie gali padėti padidinti derlių ir sumažinti išlaidas.

Agrodronai taip pat gali būti naudojami ne tik pasėlių stebėsenai. Pavyzdžiui, jie gali būti naudojami ankstyviesiems augalų ligų požymiams aptikti, kol jie dar netapo matomi žmonėms; juose taip pat gali būti įrengti purkštuvai, leidžiantys pesticidus paskleisti tiesiai ant paveiktų plotų, nereikalaujant jų rankiniu būdu paskleisti po visą lauką. Galiausiai jie gali būti naudojami net sėkloms ar trąšoms barstyti tiesiai į sunkiai pasiekiamas vietas.

Kodėl ūkininkai juos taip mėgsta?

Agrodronų naudojimas ūkininkams turi keletą privalumų, palyginti su tradiciniais laukų tyrimų metodais: pirma, tai daug greitesnis būdas – agrodronų tyrimai trunka daug greičiau, nei kai tyrimai atliekami rankiniu būdu. Antra, tai daug tikslesnis būdas – agrodronų matavimai daug tikslesni, nes jie gali rinkti duomenis keliais kampais. Trečia, tai daug saugesnis būdas – žmogui nereikia eiti į potencialiai pavojingą lauką. Ir žinoma, tai daug pigesnis būdas – daugelio modelių kainos prasideda nuo maždaug 1 tūkst eurų. Dėl šių privalumų agrodronai tampa vis populiaresni tarp ūkininkų visame pasaulyje.