Kviečiame į akordeono muzikos koncertą!

Vilniaus mokytojų namų Akordeonų orkestras „CONSONA“

1997 m. įkurtas akordeonų orkestras „Consona“ yra vienintelis profesionalus tokios sudėties kolektyvas ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Jame groja Lietuvos akordeonistai profesionalai, tarptautinių konkursų laureatai, mokytojai – entuziastai.

Subūręs orkestrą ir formuodamas jauno kolektyvo grojimo manierą bei repertuarą, profesorius Ričardas Sviackevičius pradėjo ieškoti naujų nišų jo veiklai. Ilgainiui šie kūrybiniai ieškojimai virto gyvybingomis gastrolėmis ir intensyviais koncertiniais pasirodymais Lietuvoje ir užsienio šalyse: Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje. Orkestrui kurį laiką taip pat vadovavo ir dirigavo Rita Auksoriūtė bei Vladimir Voskan. „Consonos“ profesionalumas įvertintas ir Italijoje vykusiame konkurse „Premio Cita di Castelfidardo“ – suteiktas laureato vardas.

Orkestro repertuare sutinkami ne tik įvairūs laikmečiai, epochos ir stiliai, čia skamba pasaulio muzikos klasikų, įvairių šalių autorių, Lietuvos kompozitorių sukurti ir akordeonų orkestrui instrumentuoti opusai: S. Moniuškos, K. M. Vėberio, N. Rimskio-Korsakovo, A. Piazzollos, J. Naujalio, M. Vaitkevičiaus bei daugelio kitų kompozitorių kūriniai.

„Consona“ nuolat ieško inovatyvių sprendimų, bendradarbiauja su garsiais Lietuvos ir užsienio solistais ir atlikėjais jų tarpe: Saulius Auglys (marimba), Kąstytis Mikiška (birbynė), vokalistės Zita Martinavičiūtė, Natalija Krauter, Vida Taurinskaitė, saksofonistai Kęstutis Vaiginis, Justė Sakalytė bei daugelis žymių muzikų.

Akordeonų orkestro „Consona“ nariai yra dėkingi savo šeimininkams – Mokytojų namas, kurie tarsi antrieji namai sutelkia į vieną didžiulę šeimą profesionaliojo akordeono meno mylėtojus ir
puoselėtojus. Šiandien akordeonų orkestras „Consona“ ne tik siekia išlaikyti aukštą meninį lygi, bet ir atkakliai ieško bei pildo repertuarą naujais kūrybiniais ištekliais, džiugina klausytojus naujomis programomis, dar
negirdėtais opusais.

Elena Berezina