Tarptautinė muziejų idėjų-edukacinių programų mugė

Tarptautinė muziejų idėjų-edukacinių programų mugė 2019 Rokiškio krašto muziejuje

Rokiškio krašto muziejuje paskutinį gegužės šeštadienį vyko Tarptautinė muziejų idėjų-edukacinių programų mugė. Tai – vienas iš „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė“ renginių, skirtas Muziejininkystės mėnesiui.

Etnografiniuose muziejaus pastatuose edukatorės iš Latvijos pristatys vaistažoles ir jų antpilus, supažindino su odos gaminiais. Akmenskaldys demonstravo akmens apdirbamo meną, keramikos meistrai minkė molį ir kūrė gaminius iš jo.
Klėtelėje audė audėjos, austi ir pinti juostas mokė visus norinčius, buvo galima pabandyti velti vilną, siuvinėti. Tautodailininkė pristatė karpinių meną ir mokė karpyti. Atvirukų meistrė kvietė pasigaminti unikalų atviruką. Pynėja demonstravo pynimo iš vytelių amatą, buvo galima pamėginti drožti medį. Natūralių produktų gerbėjams patiko gaminti natūralaus vaško žvakes.

Užėję į dūminę pirkią lankytojai nusikėlė į prosenelių vaikystę ir paragavo bulvių su lupenomis ir kanapių bei linų sėmenų pagardais. Šiaurinėje oficinoje kvietėme apžiūrėti Liongino Šepkos darbų ekspoziciją bei nusikalti papuošalą iš žalvario.

Šalia etnografinių pastatų buvo galima žaisti kroketą. Rokiškio savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus darbuotojos įkūrė „Kiškių pievelę“.

Daugiau renginio akimirkų ČIA.