Karjeros mugės atspindžiai

Kaip jau tapo įprasta kiekvieną ankstyvą pavasarį, 2019 m. vasario 28 d. į Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje vykusią „Karjeros mugę“ sugūžėjo gausus būrys Rokiškio miesto ir rajono 9-12 klasių mokinių.

Renginio dalyvius, svečius pasveikino gimnazijos direktorė Diana Guzienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Raimundas Martinėlis, Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis. Sveikinusieji pasidžiaugė jaunuolių noru išgirsti naujausią informaciją apie studijas iš pirmų lūpų savame mieste, linkėjo mokiniams būti smalsiems, nebijoti ieškoti ir klysti, nevengti iššūkių ir nebijoti brangiai save „parduoti“ atvykusiems mokslo įstaigų atstovams. Renginio atidarymo metu Rokiškio rajono moksleivių taryba pristatė savo sukurtą filmuką „Mums gera gyventi ir dirbti Rokiškyje“ – pokalbius su mūsų rajono verslininkais, politikais, visuomenininkais, kultūros veikėjais. Jo autoriai norėjo paskatinti moksleivius baigus studijas grįžti į Rokiškio rajoną ir kurti karjerą čia.

Į Karjeros mugę savo mokymo įstaigų ir jose siūlomų mokymų programų pristatyti atvyko 16 aukštųjų mokyklų ir 2 profesinio mokymo įstaigų atstovai. Renginyje dalyvavo Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos, Vytauto Didžiojo universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Vilniaus kolegijos, Socialinių mokslų kolegijos, Kauno kolegijos, Kauno technikos kolegijos, Panevėžio kolegijos, Utenos kolegijos, Ukmergės technologijų ir verslo bei Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos komandos. Apie studijas pasakojo studentai, į klausimus atsakinėjo dėstytojai, priėmimo skyrių specialistai. Studijų užsienyje klausimais mokinius konsultavo bendrovės Kalba.lt atstovas.

Kol mokiniai apžiūrinėjo pristatomus mokymo įstaigų stendus, Rokiškio rajono moksleivių taryba sukvietė renginyje dalyvaujančius verslo, savivaldybės ir mokinių savivaldų atstovus į neformalų pokalbį-diskusiją. Jo metu kalbėjosi apie jaunimo organizacijų, savivaldos ir verslo bendradarbiavimą, kitas rajono ir šalies aktualijas.

Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019, todėl ir Karjeros mugės dalyviai galėjo pasigrožėti gimnazijoje eksponuojamais, renginiui kaimo turizmo sodybos „Žiogelis“ paskolintais, profesoriaus Rimvydo Kepežinsko, grafiko, Vilniaus dailės akademijos grafikos katedros vedėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lietuvos Respublikos heraldikos tarybos nario paveikslais.

Renginio organizatoriai – Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija, Rokiškio rajono moksleivių taryba ir Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras.