Gruodžio 8-ąją Rokiškis iš Marijampolės perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą, atidarė šventiniu laikotarpiu veiksiančią “Kalėdų rezidenciją”, įžiebė unikalią eglę, o rajono meras Antanas Vagonis į miestą parvežė simbolinį gintaro medį.

Jungtinę Kultūros sostinės ir Kalėdų rezidencijos atidarymo šventę organizavo net keturios organizacijos. Įspūdingu finansiniu ir organizaciniu indėliu jau trečius metus “Kalėdų rezidencijos” šventę rėmė idėjos autorius ir turtinių teisių savininkas – Rokiškio Verslo klubas. Klubo dėka, prie šventės organizavimo šiemet pirmą kartą buvo pritrauktas privatus verslininkas – degalinių tinklas “Circle K” ir kiti, nepanorę būti įvardinti.

Kartu su klubo prezidentu Irmantu Tarvydžiu, verslininku Leonardu Šablinsku ir klubo koordinatore Joana Jazdauskaite, organizaciniame šventės komitete dirbo Savivaldybės administracijos direktorė Nataša Aleksiejeva, vyr. specialistė Janina Komkienė, miesto seniūnas Arūnas Krasauskas, Krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė ir pavaduotoja Marytė Mieliauskaitė bei Kultūro centro direktorė Irena Matelienė ir renginių koordinatorė Audronė Telšinskienė. Įstaigos sutelkė visą būrį visuomeninių organizacijų ir bendruomenės savanorių ir rėmėjų. Ypatinga Anykščių choro giesmių dovanota nuotaika tvyrojo Šv. evangelisto apaštalo Mato parapijos dekano  Eimanto  Noviko laikytose šventinėse mišiose.

Organizatoriai dėkoja generaliniam informaciniam rėmėjui – LRT grupei – įamžinusiam įspūdingą renginį bei viešinusiam informaciją LRT laidoje “Labas rytas”, LRT radijo laidose “Ryto garsai” bei “Ryto allegro”. Už aktyvų šventės viešinimą padėkota  pagrindiniam krašto informaciniam rėmėjui, laikraščiui “Gimtasis Rokiškis” bei laikraščiams “Šiaurės rytai”, “Panevėžio kraštas”, telekomunikacijų kanalui “Balticum TV”, kraštiečiui Ruslanui Iržikevičiui, portalo “Delfi” skilties anglų kalba “Delfi by the Lithuania Tribune” redaktoriui.

Nuoširdžiai dėkojama rėmėjams UAB “Mano aplinka”, UAB „Castrade“ (gen. direktorius Artūras Cicėnas), padėjusiems sukurti šventės infrastruktūrą, taip pat apsaugos įmonei “Grifs AG”.

Ačiū visiems, nepagailėjusiems jėgų ir laiko, nuoširdžiu darbu prisidėjusiems prie šventės organizavimo:  Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnams ir šventės saugumo klausimus koordinuoti padėjusiam komisaro pavaduotojui Robertui Krasauskui, Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai ir Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro medikams bei direktorei Danguolei Kondratenkienei, kurie intensyviai rūpinosi šventės dalyvių ir juos supančios aplinkos saugumu.

Ypatingą padėką svarbu išsakyti Lietuvos kariuomenės, Krašto apsaugos Savanorių pajėgų, KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios lengvosios pėstininkų kuopos nariams ir jų vadui Sergejui Afanasjevui, užtikrinusiems tvarką šventinio ekspreso stotelėse ir žvarbiame ore šildžiusiems arbata žiūrovus.

Ačiū tautodailininkei Violetai Jasinevičienei ir Krašto muziejaus specialistei Vilei Sarulienei, koordinavusioms amatininkų mugę Krašto muziejuje bei Kultūros centro darbuotojams Miglei Katinauskienei, Ritai Lesmanavičienei, Loretai Buziliauskienei, organizavusiems šventinių dovanų mugę Nepriklausomybės aikštėje.

Didelį džiaugsmą organizuojant šventę teikė bendruomenės savanoriai, nepabūgę naujų iššūkių ir patirčių, su didžiule iniciatyva ir gera nuotaika teikę informaciją miesto svečiams šventės dieną ir dalindamiesi informacija socialinėse paskyrose.

Padėka ir Kultūros sostinės programą skubėjusiem versti į: anglų kalbą – Dovydui Trumpa, į vokiečių – Jūratei Kuodytei, į rusų – Aurikai Aurylei bei kraštiečiui Donatui Smalinskui už draugiškus kalbos kultūros patarimus ir pastabas.

Šventėje neliko nepastebėti Kultūros sostinės ambasadoriai: verslininkas, kultūros globėjas Angelo Frosio, kuris vedė edukaciją prakartėlių parodoje; aktyviausi kultūros ambasadoriai Vaclovas Kontrauskas, Rytis Kazlauskas, Justinas Krisiūnas, Algis Narutis, Diana Varnaitė, Darius Rabašauskas, Rimgaudas Graibus. Ambasadoriai davė interviu žiniasklaidai, atstovavo kultūros sostinę šventiniame svečių priėmime ir spaudos valandoje, vykusioje rajono savivaldybėje.

Šios svarbios šventės dalies sklandų vyksmą prižiūrėjo Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Gudgalienė ir administratorė-referentė Ramunė Šimėnienė, savivaldybės administracijos vyr. specialistė Janina Komkienė bei savivaldybės mero patarėja Inga Tidikienė.

Didelį indėlį šventei davė rajono švietimo įstaigos, padėjusios organizuoti Šventinį ekspresą, kuris nemokamai vežė žiūrovus į renginio vietą, sekdami drožėjo Romualdo Kaminsko pavyzdžiu gamino eglės medinius papuošimus, organizavo kūrybinės grupės ir technikų maitinimą. O užsiminus apie eglę, būtina paminėti Kultūros centro ir Krašto muziejaus ūkio darbuotojus Vitą Lungį ir Joną Konopą, ūkvedžius Robertą Dirsę ir Valentiną Skeirį, šviesos inžinierių Ignotą Savicką. Tai – svarbios rankos, padėjusios Arūnui Augučiui ir Arūnui Uogintui kartu su Rokiškio verslo klubo dovanota technine pagalba bei mediena įgyvendinti eglės sumanymą. Padėka ir visuomeninei organizacijai “Tyzenhauzų paveldas”, kurie, atsiliepdami į temą, šventiškai papuošė dvaro vartus.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Kalėdų senelio nykštukams: Dovydui Trumpai ir Evelinai Jasiulionytei bei šventės trimitininkams iš Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos: Aldui Vadeikai, Ugniui Kavoliūnui, Ronetai Brogaitei, Matui Adamoniui, Andriui Juozapavičiui, Gerdai Raugaitei, Vakariui Brogai ir jų mokytojams Armučiui Aleksiejui ir Eugenijui Gudoniui.

Organizatoriai siunčia padėkos žodį Kalėdų Seneliui Linui Pauliukui, kuris ne tik eglę įžiebė, bet ir visos Lietuvos vaikučius sveikino iš televizijos ekranų.

Ir visų didžiausią padėką Rokiškio kraštas siunčia režisieriui Daliui Abariui ir jo kūrybinei grupei iš VšĮ Artis Totus.